Friday, 17 November 2017

MiniBoss Kaunas Business School, Lithuania

Classes started in Kaunas, LithuaniaChildren can study in the international educational system MiniBoss Business School.
A nice day to change your life!

Lessons are held in a game format. Therefore, the children are interested. They love to learn new things.Look this video !

"Pagaliau pristatome MiniBoss Kaunas mokyklos užkulisius. Mūsų mokykloje skirtingose amžiaus grupėse, verslo paslaptis analizuoja 28 mokiniai. Susipažinę su grupės draugais ir pasimatavę “bosų kepurėles” visi kibo į darbus. Ką gero nuveikė mokykloje ir kas sužavėjo jaunuosius „MiniBoss‘us“ galite pamatyti video reportaže", - reported on the official website in Facebook

MINIBOSS BUSINESS SCHOOL

Ken Robinson. Changing Education Paradigms

ABOUT MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOL (UK)