MiniBoss Kaunas Business School, Lithuania

Classes started in Kaunas, LithuaniaChildren can study in the international educational system MiniBoss Business School.
A nice day to change your life!

Lessons are held in a game format. Therefore, the children are interested. They love to learn new things.Look this video !

"Pagaliau pristatome MiniBoss Kaunas mokyklos užkulisius. Mūsų mokykloje skirtingose amžiaus grupėse, verslo paslaptis analizuoja 28 mokiniai. Susipažinę su grupės draugais ir pasimatavę “bosų kepurėles” visi kibo į darbus. Ką gero nuveikė mokykloje ir kas sužavėjo jaunuosius „MiniBoss‘us“ galite pamatyti video reportaže", - reported on the official website in Facebook

Ken Robinson. Changing Education Paradigms

ABOUT MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOL (UK)

MINIBOSS Forum "Sociol Responsible Business" (news)

MINIBOSS Teaching staff (news)

MINIBOSS & BIGBOSS SUMMER CAMPS