Форум стартапів у Каховці: діти представили соціальні та бізнес-проекти
У Каховці пройшов перший Форум стартапів. Мета Форуму - виявлення та підтримка інноваційних та соціально-корисних бізнес-проектів дітей 6-14 років. Місія даного заходу- розвиток економіки України через підтримку бізнес-ініціатив дітей та молоді.

Юні бізнесмени, представники шкіл Каховки та Нової Каховки, вихованці міжнародної освітньої мережі MiniBoss Business School, протягом року навчалися основам еконо­міки та підприємництва, винахідливого мислення та про­ектного менеджменту. Діти презентували свої перші реальні бізнес-проекти.

Форум Стартапів проходив в ресторані «Парк Авеню». Юні спікери мали можливість представити свої крєативні та перспективні ідеї на розгляд журі — підприємцям та топ-менеджерам компаній, представникам органів влади, з метою отримати об'єктивну оцінку проектів та інвестиції для їх розвитку та реалізації.Усього було представлено 4 проекти. Найменші учасники презентували проект приготування солодощів на основі натуральних інгредієнтів. Середня група поділилася ідеєю виготовлення мила з іграшками всередині (для того, щоб мотивувати малюків мити руки). Наступний проект — ви­готовлення ширми для домашнього лялькового театру. І старші учасники запропонували соціальний проект «Чис­те місто», який передбачає виготовлення підземних сміт­тєвих баків, що дозволить позбутися багатьох проблем зі сміттям у місті (саме ця пропозиція викликала особливе зацікавлення).Журі мало можливість оцінити підготовлені проекти (де­які, навіть, покуштувати), висловити враження, коментарі, задати питання. Адже для дітей дуже важливим є визнання, об'єктивні судження та конструктивні зауваження. А також члени журі надали часткову фінансову підтримку, гранти на загальну суму— 4860 гривень для реалізації стартапів.

Надаючи підтримку, кожен приймає участь у форму­ванні нової, потужної генерації — молодого покоління, яке вміє масштабно мислити, приймати важливі рішен­ня. У цьому впевнений міський голова Андрій Андрійович Дяченко, який закликав дітей «не боятися робити по­милок, адже кожна помилка — це досвід», який допомо­же у майбутньому.

Починаючи створювати щось у 6 років, є шанс уникнути багатьох помилок і ризиків у самостійному віці. Створюю­чи власні проекти, діти набувають досвід і мотиватори життєвої позиції.Леся Йожикова, директор філіалу, говорить: «Наші міні-боси перетворюють набуті у бізнес-школі знання на успішні проектиі, що головне, ці проекти корисні для суспільства».

Заступник міського голови м. Нова Каховка Володимир Миколайович Сироватка подякував організаторам за чу­довий проект, який «вчить дітей мислити логічно, ставити питання і відповідати на них, мати власну думку».

Захід подарував немало приємних моментів. Так, керуюча відділом Приватбанку Ольга Сергіївна Ржанова запро­сила дітей на екскурсію у своє відділення. Також пообіцяла провести 8 безкоштовних уроків у Бізнес-школі, щоб нада­ти практичну допомогу у створенні майбутніх бізнес-проектів. Ольга Сергіївна подарувала запрошення у «Квест-кімнату», яка знаходиться у Херсоні.

Звучало ще багато добрих слів на адресу організато­рів та учасників форуму. Лунала впевненість, що батьки ро­блять найважливішу інвестицію у житті — інвестицію у сво­їх дітей. Усім членам журі організатори вручили Свідоцтва членів ради бізнесменів за підтримку молодої підприємницької еліти та допомогу у створенні соціальних проектів.

Форум проходивза підтримки Каховського місько­го голови. Учні школи планують взяти участь у чемпіонаті Укра­їни, який відбудеться у червні та у чемпіонаті світу, який пройде в Болгарії у серпні. Тож удачі та нових креативних ідей юним бізнесменам!

Олена ДЕМЧЕНКО

Ken Robinson. Changing Education Paradigms

ABOUT MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOL (UK)

MINIBOSS Forum "Sociol Responsible Business" (news)

MINIBOSS Teaching staff (news)

MINIBOSS & BIGBOSS SUMMER CAMPS


http://www.bestcamps.com.ua/